BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar Akmenės kraštas priims pabėgėlius?

Atsakau iš karto - jei reikės, priims. Nors kol kas dar niekas čia jų pas mus ir neveža, ir jei yra pabėgėlių, tai tik kelios šeimos iš Ukrainos, kurios čia įsigijo nekilnojamą turtą ir steigia verslą bei darbo vietas ir savo mokesčiais papildo mūsų valstybės biudžetą. Sakysite, tai visai kitokie pabėgėliai, „mūsiškiai”, „kultūringi”. Galbūt. Betgi tų „kitų” niekas dar net nematė, o jau iš anksto labiausiai bijo, teigdami, kad mūsų kraštą užplūs užsimaskavusių teroristų gaujos. Reikalavimas atsisakyti priimti pabėgėlius (ir dargi kategoriškai) yra nepamatuotas ir neatsakingas, tik kurstantis ir taip jau įsiplieskusias emocijas. Suprasdamas, kad baimė dėl galimų teroristų atvykimo į mūsų kraštą kartu su pabėgėliais kažkiek pamatuota, vis tik teigiu, kad tai ne pagrindas kategoriškai neįsileisti nė vieno. Tuo labiau kad nelabai juk ir plūsta tie pabėgėliai į Lietuvą, jie turi kur kas patrauklesnių tikslų. Jei teroristai norės, jie ir be pabėgėlių įvykdys savo užmačias. Ir esmė visai ne „Briuselio biurokratų įsakymuose”, kaip kai kas primityviai įsivaizduoja, o mūsų pačių vidiniame poreikyje ir supratime - ar mes nukrisime į primityvų egzistavimo lygį, kuomet apsitversime sienomis ir visus aplinkinius vadinsime „babajais”, „čiurkomis” ar dar kokiomis „beždžionėmis”, ar vis tik pasistengsime likti (tapti) žmonėmis. Šie Paryžiaus įvykiai labai gerai atskleidė kai kurių žmonių tikruosius jausmus - dažnai nelabai net slėptas rasizmas dabar jau gali pasireikšti visu gražumu, ir dabar jau nebaudžiami komentatoriai gali mėtytis visokiausiais, pačiais įžeidžiausiais, žodžiais.
Suprantama, kad tų pabėgėlių srautų suvaldymas, jų identifikacija ir filtravimas (o tiksliau - nesuvaldymas, neidentifikacija ir nefiltravimas) - tai visiškas ES fiasko. Ir tokia nevaldoma padėtis kuo greičiau turi būti ištaisyta. Būtina ties ES siena steigti didžiules, visų ES valstybių proporcingai finansuojamas filtracijos stovyklas, kuriose pabėgėliai išbūtų tiek, tiek reikia - kol bus išsiaiškinti tikrieji jų tikslai, tapatybė ir būtinybė (ar nebūtinybė) vykti toliau į ES. Būtina išsiaiškinti tikrąsias priežastis, kodėl tie žmonės bėga. Būtina išsiaiškinti tų pabėgėlių srautų manipuliatorius ir juos nubausti. O svarbiausia - būtina pabėgėlių tėvynėse kuo greičiau panaikinti sąlygas, dėl kurių tie žmonės ir bėga, t. y. Sirijoje ir Irake - sunaikinti „islamo valstybę”, toje pačioje Sirijoje - sunaikinti žudikišką Asado režimą, ir taip toliau. Suprantu, kad tai - be galo sunku, jei iš vis įmanoma. Betgi turime ten kariauti, kito kelio nebėra, juk Vakarų neryžtingumas, pribaigiant Asadą, ir paskatino ten atsibastyti „islamo valstybės” pasekėjus.
Taip pat būtina susitarti visoms civilizuotoms pasaulio valstybėms, o ne tik Europoje - dėl pabėgėlių priėmimo. Tikrai neturi tai tapti vien tik ES našta, kitos valstybės bent kažkiek irgi turi prisidėti.
Taip pat būtina (ir kuo greičiau) padidinti finansavimą gynybai ir žvalgybai, kad būtų užkirstas kelias panašioms tragedijoms.
Betgi turime suprasti vieną dalyką - kol žmonija egzistuoja, vyksta ir karai (aišku, privalome kiek įmanoma užkirsti jiems kelią, bet, deja, ne visada pavyksta), o jei vyksta karai, žmonės bėga, ir kažkas juk turi tuos nelaimėlius priimti. Juk dauguma dabartinių pabėgėlių ir bėga nuo tų pačių teroristų, dėl kurių mūsų „gudručiai” visus juos paišo viena spalva. Aišku, tų pabėgėlių yra įvairių, betgi apie tai jau rašiau - apie filtracijos stovyklas.
Atsisakydami iš viso, kategoriškai, priimti pabėgėlius, mes tik parodome mūsų priešams, kad pralaimėjome. Būtent to savo žiauriais išpuoliais jie ir siekia - įbauginti mus ir priversti užsitverti didžiausiomis sienomis. O tai veda tik į degradaciją. Ar to norime?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą