BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Egidijus Papečkys. Krašto gynyba ir saugumas - tai mes visi

Pranešimas, skaitytas Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio konferencijoje „LIETUVOS IR REGIONO SAUGUMO IŠŠŪKIAI IR PERSPEKTYVOS”, 2016 m. rugsėjo 19 d.

Egidijus Papečkys,
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas į krašto apsaugos ministrus

KRAŠTO GYNYBA IR SAUGUMAS - TAI MES VISI
(Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio programa krašto apsaugos sistemai)

MŪSŲ VIZIJA
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis turi saugios šalies viziją: „Lietuva - tai valstybė, užtikrinanti savo piliečių saugumą, įgyvendinanti konstitucinę teisę ir pareigą piliečiui ginti savo valstybę”.
Karo prievolė
Išsaugosime privalomąją karo tarnybą tol, kol tai bus būtina šalies saugumui. Sieksime, kad tarnyba kariuomenėje būtų ne prievolė, o galimybė.
Aktyvus rezervas
Aktyviame rezerve kiekvienas turi žinoti savo vietą pašaukus, turi būti aprūpintas ir apginkluotas. Rezervas turi ne tiesiog „būti”, o tapti tvirta baze, užtikrinančia, kad reikalui esant Lietuvos kariuomenė greitai pasieks reikiamus pajėgumus.
Ginkluotų valstybės tarnybų integracija
LR Krašto apsaugos ministerijos, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos, Viešojo saugumo ir kitų tarnybų integravimas į gynybos sistemą mums yra vienas iš svarbiausių prioritetų.
Pareigingas krašto apsaugos finansavimas
Laikysimės prisiimto įsipareigojimo padidinti krašto apsaugos sistemos finansavimą iki bent 2 proc. nuo šalies BVP. Saugumo vardan esame pasirengę svarstyti tolimesnį finansavimo didinimą.
Ginkluotės ir karinės technikos įsigijimai
Ginkluotės ir technikos įsigijimai dar ilgai išliks prioritetine kryptimi. Gynybiniai įsigijimai bus skaidrūs - piliečiai turi žinoti, kam ir kodėl leidžiami jų mokesčiai. Pažadame, kad šalies gynybai skirtos lėšos nebus išdalintos siauroms interesų grupėms.
NATO pajėgos Lietuvoje
Sieksime, kad būtų išlaikomas NATO pajėgų buvimas Lietuvoje. Stiprinsime partnerystę su NATO šalių, o visų pirma su JAV ir Baltijos regiono sąjungininkais, vėliau galbūt įtraukiant ir daugiau valstybių. Apie tai aktyviai diskutuosime, siūlysime ir argumentuosime.
Priimančios šalies infrastruktūra
Užtikrinsime, kad prireikus į Lietuvą galėtų atvykti tiek pajėgų, kiek jų reikės piliečių saugumui. Stiprinsime infrastruktūrą, teiksime logistinį bei materialinį palaikymą ir paramą.
Tarptautinės operacijos ir misijos
Tarptautinėse operacijose ir misijose įnešime savo indėlį į pasaulio saugumą, palaikysime sąjungininkus, o mūsų pajėgos įgaus patyrimą veikti kartu ypatingomis sąlygomis.
Partnerystė su kitomis valstybėmis
Galime svariai prisidėti bendradarbiaudami su Ukrainos, Gruzijos ar Moldovos ginkluotosiomis pajėgomis, perduodami savo sukauptą patirtį ir padėdami priartėti prie NATO standartų
Ginkluoti piliečiai
Kiekvienas pilietis turi teisę ginklu priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.
Pilietinis pasipriešinimas
Pasipriešinimas gali vykti visur: gatvėje, socialiniuose tinkluose, o ginklu tampa valia, žodis, kompiuteris. Pilietinis pasipriešinimas ne vien svarbi atgrasymo priemonė, tai yra tiesioginė parama Lietuvos Respublikos ginkluotosioms pajėgoms.
Žvalgyba ir kontržvalgyba
Didinsime galimybes laiku identifikuoti padidėjusias, galinčias kilti ir jau iškilusias naujas grėsmes. Aktyvinsime bendradarbiavimą su NATO ir kitų šalių partneriais
Informaciniai karai
Kursime sistemą, leidžiančią neutralizuoti priešišką poveikį, bendradarbiaujant su žiniasklaida ir pilietiška visuomene. Identifikuosime grėsmes, KAS sritis ir visuomenės grupes, kurias tikslingai siekiama paveikti priešiška propaganda.
Kibernetinės atakos
Stiprinsime kibernetinį saugumą. Diegsime priemones, reikalingas iš anksto reaguoti į kibernetines atakas ir užtikrinti svarbių struktūrinių objektų informacijos apsaugą.
Krizės ir terorizmas
Nors ne karinio pobūdžio krizės ir terorizmas nėra tiesiogiai LR Krašto apsaugos ministerijos kompetencijoje, dėl savo mastų ir pasekmių gali pareikalauti visų valstybės institucijų indėlio.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą