BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pabėgėliai

Jei ateitų karas pas tave. Ir jei spėtum pabėgti. Kas tada? Ar norėtum, kad tave svečioje šalyje, kur nukaktum, priimtų? Ar kad išvytų?

Viskas, rodos, taip paprasta. Ir tuo pačiu sudėtinga? Juk ne visi bėga nuo konkretaus pavojaus, daug pabėgėlių yra, kaip mes sakome, ekonominiai pabėgėliai. O iš tikro - pabėgėliai nuo skurdo. Ar jie neteisūs? Ar jie neturi teisės bėgti nuo skurdo? Ar TU norėtum gyventi skurde?

Nekalbėkime apie tuos, kurie jiems padeda pabėgti. Kurie ima didžiulis pinigus už tai, kad galėtų prikišti pilną laivą žmonių, be jokios garantijos, kad tas laivas perplauks jūrą. Nekalbėkime apie pabėgėlių verslą, kuriame dirbantys uždirba milžiniškus pinigus. Kalbėkime verčiau apie pačius pabėgėlius ir - apie MUS - tai yra apie tuos, pas kuriuos jie bėga.

Kaip išspręsti šią problemą? Jei galvosime apie tai, kaip sumažinti pabėgėlių srautą, suklysime. Tai - ne išeitis. Išeitis vienintelė - pagerinti potencialių pabėgėlių gyvenimo sąlygas jų pačių tėvynėje. Suprantu, kad tai beveik neįgyvendinama, bet - tai VIENINTELĖ išeitis. Ir jei mes nesugebėsime to pasiekti, tai ne dešimtys tūkstančių, o jau milijonai pabėgėlių užplūs mūsų žemyną. Ir nepadės čia net šimto metrų aukščio tvoros, nei Lamanšo tunelio užtvindymas. Aišku, šiuo metu reikia priimti tuos pabėgėlius, atvykstančius pas mus, kitaip ir neišeina. Ir reikia susitarti dėl kvotų, ir dėl priėmimo sąlygų suvienodinimo, kad pabėgėliams būtų tas pat, kurioje šalyje jie atsidurs. Bet visa tai - tai tik laikinos priemonės.

Ne policinės misijos su budinčiais sraigtasparniais virš Viduržemio jūros, ne Vengrijos tvoros, ne nusikaltėlių, gabenančių pabėgėlius, gaudymas, bet tik VIENINTELIS veiksmas - sąlygų potencialių pabėgėlių tėvynėse gerinimas - padės išspręsti šią problemą. Kaip tai padaryti? Na, manau, kažkaip. Kam galų gale dirba mūsų europarlamentarai ir visi kiti valdininkai? Kam galų gale skiriamos milijardinės ES (ir kitų civilizuotų šalių) lėšos? Ir tai reikia pradėti jau dabar. Kuo ilgiau lauksime, tuo bus sunkiau.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą