BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tobuli kalėjimai

Laisvės atėmimo bausmė, kaip visi žino, yra ne tik bausmė, bet ir nusikaltusio žmogaus pasitaisymo priemonė. Ir tai netgi svarbiau, negu bausmė. Nes žmogus juk grįžta į mūsų visuomenę, ir mums ne vis viena, koks jis grįš ir ką darys. Tik ar tai veikia?

Visi žino, kad jei į įkalinimo įstaigą papuola žmogus, iki tol nesusijęs su nusikaltėlių pasauliu, tai kalėjimas jam tampa geriausia “mokykla”, po kurios jis jau beveik garantuotai būna sugadintas. Klausimas - jei visi tą žinome, tai kodėl siunčiame žmones kalėti kartu su recidyvistais? Negi negali jie kalėti atskirai, izoliuotai vienas nuo kito? Atsakymas “tai brangiai kainuotų” nepriimamas - jokiais pinigais neįmanoma įvertinti žmogaus kaip asmenybės ir visuomenės saugumo.

Taigi, siūlymai, kaip patobulinti laisvės atėmimo sistemą:
- kaliniai turėtų kalėti vienutėse, beveik nebendraudami vieni su kitais, o tik su savo artimaisiais, giminaičiais ir šių įstaigų specialistais (už lengvus nusikaltimus kalintieji turi turėti galimybę kartas nuo karto parvykti namo)
- turi vykti pastovus individualus darbas su kaliniais (psichologai ir pan.)
- turėtų būti lankstesnis lygtinio laisvės atėmimo taikymas, nesistengiant būtinai nusikaltusiojo uždaryti už grotų
- galimybė dirbti, uždirbant sau pajamas
- įkalinimo įstaigų vietų skaičius turėtų būti limituotas, t. y. jei jau būtų užpildytas, tai teismai turėtų spręsti dėl ankstesnio paleidimo į laisvę mažiausiai nusikaltusių ar gerai besielgiančių kalinių.

Jei kas mano, kad šie siūlymai yra neleistinas nusikaltėlių “lepinimas”, tai galiu atsakyti viena - kuo normalesni žmonės iš įkalinimo įstaigų grįš, tuo geriau bus ir jiems, ir mums visiems.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą